
A Fortnite barátságosabbá tesz?
Jelenleg a Fortnite a világ egyik legnépszerűbb videojátéka, amit a fiatalabb korosztály is kifejezetten kedvel. A játékban egy folyamatosan szűkülő körön belül kell legyőzni a többi játékost, a meccs végén csak egy ember, vagy vegy csapat maradhat talpon. Sokakhoz eljut a játék, ami annak fényében nem is csoda, hogy egy teljesen ingyenesen játszható címről van szó (bár természetesen van lehetőség a játékon belüli költésre, ha valaki extra kinézetekre, úgynevezett skinekre vágyik).
Az izraeli Baruch Ivcher School of Psychology friss kutatása nemrégiben azt a végkövetkeztetést vonta le, hogy a hiedelmekkel és az előítéletekkel ellentétben a Fortnite pszichológiailag kifejezetten jótékony hatással van a gamerekre, barátságosabbá válnak tőle a játékosok. Erről szól a “Fortnite társadalmi paradoxon: Az erőszakos, kooperatív többjátékos videojátékok hatása a gyermekek alapvető pszichológiai szükségleteire és proszociális viselkedésére” című publikáció.
A kutatásban a gyerekek egyik fele kooperatívan együtt Fortnite-ozott, másik fele pedig hagyományos flippert játszott. A közösen Fortnite-ozó gyerekek segítőkészebbek, barátságosabbak voltak, és könnyebben vették rá magukat arra, hogy társaikra áldozzanak saját idejükből. Még ennél is izgalmasabb volt azonban az, mikor az egyedül Fortnite-ozó játékosok viselkedését vetették össze a párosban flipperezőkével, itt ugyanis még inkább a Fortnite irányába billent ki a képzeletbeli mérleg.
