
Mikortól játékfüggő valaki?
Folytatódik Horváth Péter, a GameStar főszerkesztő-lapigazgatója és Virágh Márton, a GameStar magazin mögött álló kiadó szakmai igazgatója vezényletével a Képernyővédő podcastsorozat. A negyedik adásban a házigazdák vendége Király Orsolya, az ELTE PPK Pszichológiai Intézetének kutatója, egyetemi adjunktusa volt.
A beszélgetés elsősorban a játékfüggőségre és a problémás játékhasználatra koncentrált, ezen definíciók pontos meghatározása után pedig arra is részletesen kitértek, hogy milyen intő jelekre kell esetlegesen figyelni a szülőknek, és kihez forduljanak, mit tegyenek, ha ezeket tényleg észreveszik saját gyermekükön. Nagyon fontos hangsúlyozni, hogy attól még, mert “sokat” játszik a gyermek, egyáltalán nem biztos, hogy ez bármiféle gondot jelente, ha mellette ne hanyagolja el kötelességeit és szociális kapcsolatait, valamint nem csak és kizárólag a játék jelenti számára az egyetlen örömforrást.
A Képernyővédő podcastsorozat a General a Biztonságért Alapítvány támogatásával, a Good Gamer programmal karöltve született meg azért, hogy gyerekekhez, szülőkhöz és pedagógusokhoz egyszerre tudjon szólni, és lefedje a digitális élet minden témakörét.
